Alla inlägg under december 2008
H&M har fått in lite nya kläder, inte speciellt mycket iofs. Men brukar ju alltid fyllas på med mer eftersom.
Det är fortfarande mycket blommigt och en del randigt/marint/sailor som hänger med.
Vaknade vid 10, såg ett avsnitt av Gossip Girl, msnade med sis, duschade och nu sitter jag här igen. Väntar på att Matservice ska komma med frukosten och det andra! :) Gaaanska så hungrig i magen!
Testade iallafall primern nyss, och den funkade rätt bra! För att vara första gången :) Är lite osäker på hur mycket man ska använda osv, tror nästan jag tog för lite. Men huden blev len och resultatet ser "slätare" ut.
Det fanns två olika primers från Lumene, en som är mattande och den andra tvärtom; ger lyster. Men jag valde den mattande och jag är nöjd med resultatet, ska nog bara ta liite mer nästa gång.
Det är ju en "budgetprimer", så man kan nog inte förvänta sig för mycket. Men prisvärd tycker jag att den är iallafall.
Helst vill jag använda produkter mer än en gång för att få en riktigt klar bild över vad jag tycker. Men det borde inte bli sämre tycker jag ;)
Har läst att det är många som använder Primers innan foundation och att det ska funka så bra, det är alltså som en silikongelé som slätar ut hyn, fyller i fina linjer och rynkor och gör huden slät och jämn. Låter rätt bra, eller hur?
Lumenes primer hade fått rätt bra kritik på nätet så jag köpte den idag. Ska testa den imorgon tänkte jag, se om det blir någon skillnad i fejset.
Jag och David har spelat Guitar Hero nästan hela kvällen, hans familj kom på fikabesök en sväng också, men även dom fick prova att spela.
Det är ruskigt roligt!
David ska jobba imorgon och på Tisdag, men en annan är ju ledig ;) Så jag tänkte vara uppe länge och titta på lite Gossip Girl avsnitt, aldrig fel!
Imorgon mellan 12-15 kommer Matservice med våran mat också, det kunde inte bli mer lägligt! Det ekar i vårat kylskåp nämligen :)
Visst är dom rätt lika varandra ändå? Tycker själv att jag har gjort ett riktigt kap idag! Acne Pistol kostar 3500 kr, dom jag köpte från Wedins fick jag för 349 kr, fjantigt bra pris för så snygga dojjer!
Dom har ju utförsäljning nu så jag fick dom för halva priset.
Mina bruna stövlar gick ju sönder i förrgår, halva sulan åkte upp när vi var på Media Markt, inte bra! Men nu har jag nya, fina stövlar!

Mina fossingar gör oont! På själva trampdynan lixom, blir ju lätt så med 9 cm klack :/ Men nu är jag hemma iallafall! Gick 500 kr plus! Hur najs som helst ;)
Spelade mestadels på rouletten och gick ju riktigt bra, kul!
Men nu blir det filmtajm för oss! Många verkar tycka att Pineapple Express är dålig, så den skippar vi nog! Får bli en annan istället.
Sov gott allihopa!

Nu blir det Kasinot! Men skinnpajen lämnar jag hemma, önskar att det vore varmare!
Tipsar er om några goda parfymer!
* Versace Bright Crystal
* Gucci Envy me
* Lacoste Inspiration
* Lancome Hypnose
* Laura Biagotti Laura
* Paris Hilton Heiress

Myser runt här hemma i mitt nya linne från Gina Tricot med en ängel älva på. Gillar motivet så mycket!
Ne, dags att spöa David på Guitar Hero ;)
| Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 |
14 | |||
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | |||
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | |||
| 29 | 30 | 31 | |||||||
| |||||||||