Senaste inläggen
hej på er!
Har haft en bra söndag i Fränsta. Kom ganska precis hem, o tänkte faktiskt ta ett bad. Jag brukar inte göra det speciellt ofta men nu skulle det vara skönt. Ska fixa mig en Baileys till badet också =) Inte fy skam.
Tog en del bilder som jag kan blogga upp senare, så keep in touch =)
Hej på er!
Idag ska jag åka med mamma o pappa till farmor som bor i Fränsta. Var ett tag sedan jag var dit o hälsade på så jag tyckte det var dags.
David har precis åkt till Gimåfors med sina päron, dom ska grilla mackor där tror jag. Det lät ju också himla mysigt men jag hade redan bestämt mig för att hälsa på farmor så så får det bli! =)
Om typ 30 minuter kommer dom och hämtar mig så jag ska väl fixa med det sista innan det e dags att dra.
Ha en bra söndag!
Ikväll har jag o David legat i sängen och sett avsnitt från Lyxfällan, Sveriges värsta bilförare och Sveriges fulaste hem, och beställde hem middagen från pizza.nu som vi åt medans vi kikade på allt. Supermysigt :)

*längtar* Det kommer bli en grym helg sis! Lady Gaga, Sthlm, shopping och hotellfrukost! I like!

Jag har ju haft Loreals Happyderm´s dagcreme i typ 2 år eller nåt nu.
Så tänkte att det kanske kunde va kul o prova någon ny, även om jag är väldigt nöjd med Happyderm också. Men eftersom Neutrogena sägs vara ett bra märke och jag är väldigt nöjd med den där ansiktsmasken/tvätten som jag har så hoppas jag att den här dag/nattcremen är lika bra. Bra pris är det iaf, tror den kostade 69 kr, Happyderm kostar 99 kr. Inga större belopp direkt, men billiga produkter kan ofta vara bättre än dom riktigt dyra.
Så nu ska jag prova denna o hoppas den e lika bra som den verkar.
Godmorgon på er!
Jag vaknade strax efter 09 imorse, rätt skönt att inte sova för länge. Satte mig vid datorn och här sitter jag fortfarande ;) Har kollat på 2 avsnitt av Glamourama och läst lite bloggar o så.
Vad händer idag då? vet inte, men ryktena säger att det är skönt väder ute. Så man kanske skulle ta sig en promenad? Vi får se!
Oj, nu tror jag visst någon som e bakis börjar vakna till =)
| Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
| 1 | 2 |
||||||||
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
|||
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 | |||
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
|||
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
|||||
| |||||||||