Senaste inläggen

Tja allihopan!
Nu har jag rätt så precis kommit hem från jobbet. Självklart e det blogga man gör först ;)
Men tänkte käka middag hemma hos päronen idag. David jobbar ju på IT-avdelningen vissa dagar nu så ibland blir det så att han slutar 20.00 Som idag t.ex Och hur kul är det att sitta själv o äta? Så därför får ma&pa stå ut med mitt sällskap idag. Efter middagen tänkte jag vara nyttig och ta en promenad hem. Det börjar ju bli varmare ute nu som vi alla har märkt, och då brukar jag försöka promenera rätt ofta. Tycker det e ett skönt sett att få motion, för det e rätt avslappnande med bra musik i öronen. Rensar lite tankar o så =) Annars e jag nog ingen höjdare på det här med träning..
Vad ska ni göra idag??
Har haft riktigt roligt ikväll på Lineas kalas =) Skrattat som tokar halva kvällen känns de som. Kanske hade den rosa champagnen något med det att göra ;) Dom hade fixat en jättegod buffé och tårtan var riktigt god!
Kul o träffa lilla Vendela o Hella igen också! Även att jag fick en vindruva den här gången också av Vendela, det tror jag e en bra kod! :D
Nu ska jag fortsätta titta på Svenska Hollywoodfruar.
Btw, det kanske kommer nån bild från kvällen senare eller en annan dag.
Tjipp!
Grattis Linea! HURRA HURRA HURRA HURRA
Idag fyller Davids lillasyster ARTON (18!!!) ÅR! Helt galet! Hon gick ju nyss i 7an?! haha
Jag har precis duschat o ska fixa ihop nån middag, David borde komma hem snart tycker jag.
Sen efter det blir det promenad upp till födelsedagsbarnet o lite kalas! :)

Igår när vi var på BC så stog det 2 tjejer och delade ut presentkort på Monki, bara sådär! Hur schysst som helst ju! Men den enda haken är att det endast gäller där på Birsta City och ingen annanstans i Sverige. Men hur bra som helst ändå ju! 100 kr bara sådär.
Tack Monki! Och jag hoppas verkligen inte att dom gjorde sådär för att det skulle gå dåligt för Monki (?), vore ju supertråkigt om dom skulle lägga ner butiken. Det är ju roligt med lite annorlunda butiker istället för bara dom stora kedjorna.

Kvällsnöjet blir det här, hua =)
Men nu vill jag faktiskt att David ska ta o komma hem! Saknar han faktiskt. Så tråkigt att vara själv också..
Kanske man ska ta sig en promenad..är ju fortfarande soligt och fint ute.
Inte ett enda moln på himlen idag! och +7 grader!
Idag, eller imorse (klockan var 10) så följde jag med ma&pa till Sidsjön. Dom skulle pimpla och sola lite. Jag sket iaf i pimplingen iaf och körde bara på solning =)
Det var rätt mycket folk där faktiskt, men jag tror ingen av dom i närheten av oss fick nån fisk under dom två timmarna vi var där.
Nu e jag hemma iallafall och har precis tvättat håret med silverschampo och en inpackning som ska ta bort gula toner. Jag hoppas verkligen det blir bättre av det! Jag har inte kollat än, har en handduk virad runt huvvet fortfarande =)
Strax ska ma&pa ta en promenad ner på stan så jag ska möta upp dom.
Och sen så hoppas jag att David kommer hem snart! *saknar!*
Hoppas ni har en bra söndag allihop!
| Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
| 1 | 2 |
||||||||
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
|||
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 | |||
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
|||
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
|||||
| |||||||||