Alla inlägg den 8 december 2024
Ja då är det jul igen snart då!
Igår var barnen hos farmor o farfar, så under tiden passade jag på att slå in julklappar.
Sen for vi ut till Birsta o köpte resten av deras julklappar (men lär ju säkert bli nån till liten sak innan det är den 24e misstänker jag..). Men känns ändå skönt att vara klar med deras julklappar.
Leon älskar ju fordon av alla dess slag, så han får bl.a en bärgningsbil med en kran (han ÄLSKAR kranar?) och Jason får bl.a en skateboard.
Hittade en med munkar på, han älskar munkar så passar perfekt :)
I år firar vi julafton uppe hos Davids föräldrar, medans min mamma o syster (o hennes Jocke) firar tillsammans. I år kör vi tvärtom så då är vi med dom på julafton.
Lite juliga bilder från den senaste tiden.
Önskar er en God Jul, om vi inte ses i ett inlägg snart igen ;)
Syrran påpekade nyss att det snart gått ett år sen jag bloggade sist. Så får väl bli ett årligt inlägg nurå
:)
Det har hänt en del sen sist, men det som är mest värt att nämna är väl att min pappa gick bort i September. Fruktansvärt. Gör lika ont fortfarande. Tanken på att aldrig få träffa honom igen? känns så sjukt och overkligt fortfarande fast det gått 3 månader nu, kommer nog kännas konstigt länge till. Han är så saknad!
Jag o pappa typ 2018, fina papi!
Ja, jag får kanske försöka blogga lite oftare? Jag har trots allt några få, fina besökare på min blogg varje dag ändå <3
Vad skulle ni vilja läsa om, några tips?
| Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
|||||||||
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 | |||
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
|||
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
|||
23 |
24 |
25 |
26 | 27 |
28 | 29 |
|||
30 |
31 |
||||||||
| |||||||||