Direktlänk till inlägg 6 augusti 2011
Jag har funderat ett tag på att skaffa ett promenad/löpband, och det rosa från Attract e ju så himla sött ;) Och extra bra att det verkar vara så behändigt att förvara det, verkar ju inte ta så mycket plats. Och så kan man motionera medans man tittar på tv, skitbra att slippa gå ut o gå ju när man är lika lat som jag :D
Det enda som e dåligt är väl att det ger inget vidare motstånd, man kan alltså inte ändra så det blir någon högre vinkel, ungefär som att man går i uppförsbacke.. visst stämmer det? Ni som har en? Och finns det så pass många hastigheter på den att man kan jogga? Eller är det bara snabba promenader som gäller?
Hur som helst så är jag sugen på ett, man vill ju inte ha ett som e för stort och bökigt heller för då blir det nog bara att man använder det några ggr.. det måste vara lättsamt!
| Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | |||
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | |||
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | |||
| 29 | 30 | 31 | |||||||
| |||||||||