Senaste inläggen
Gillar dom nya gardinerna!
Känns så skönt nu när jag kommer in i vardagsrummet, det blev så mycket ljusare av den nya vita mattan och gardinerna så det känns som att man får lite ljusterapi och man blir på bättre humör :) Jag är iallafall en sån person som blir påverkad jättemycket av ljus och mörker.
Iallafall så ska jag snart träffa Therese, det blir bio ikväll! Den nya Svensson, Svensson-filmen. Jag troor att den är halvbeno, men jag hoppas på att den är riktigt rolig :) Vi får väl se! Syrran och hennes karl ska dit också så det blir ju kul. Jag bjöd med svärmor också :)
Mamma o pappa har åkt iväg på en SPA-kryssning idag minsann, hur skönt låter inte det då?! mmm!
Ne hurrni, nu ska jag göra mig klar!
Hej på er!
Idag är det tvättis här hemma. Men otroligt nog så var det inte speciellt mycket tvätt, superskönt! Så det ska nog gå rätt fort, om torkskåpet inte krånglar förstås.. brukar ju kunna göra det då o då.. :/
Aja, ikväll är det Hollywoodfruarna o Ensam mamma söker igen :)
Vad gör ni ikväll??
Lindex lite exklusivare kollektion - Affordable Luxury har en del fint, dessa två sköna tröjor kommer strax till butik.
Ikväll visar Kanal5 dom två sista avsnitten på säsong 8 av serien One tree hill. Det får man inte missa! :)
Vad jag har hört så kommer en 9e säsong, men den kommer tydligen bara bestå av 13 avsnitt.. Men känns som att det är dags för ett avslut för den serien nu, den är ju faktiskt inte lika bra som när Peyton och Lucas var med.
Däremot skulle jag vilja se mer av Gilmore Girls haha, kan inte släppa att jag har sett klart hela serien, feel good-serien nummer ett! :/
Måste hitta en ny, mysig serie att följa!
ja, ska titta på sista avsnittet av Gilmore Girls nu :( Hela 7 säsonger har jag plöjt igenom! Önskar att en 8e säsong kunde komma!
Var tvungen o prova den här nya Polly sorten! Och den var jättegod!
Men gillar man inte saltlakrits så ska man nog inte köpa den, även om det finns två andra smaker också; citron och vanlig mjölkchoklad.
Alltså, supersmarriga! :)
Designed by Dregen dessutom, haha
| Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
| 1 | 2 |
||||||||
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
|||
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 | |||
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
|||
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
|||||
| |||||||||