Senaste inläggen
Det är helg och jag älskart! ;) Planerna för helgen då, mja har inte så många men imorgon ska jag o mamma strosa runt i lugn o ro på Birsta City. Funderar på att gå till Trudes o köpa mig en hårfärg, måste färga utväxten really bad!
På lördagkväll ska jag o David träffa Sandra & Goran. Det ska bli så himla roligt att ses igen! Middag på Invito blire :)
På söndag då? ja de får vi se, vad som händer då.
Vad har ni för planer i helgen?
Nu ska jag på dejt! Med roliga Marika :) ni vet hon som jag jobbade med förut. Tokjäntan nr 1. Så jag förväntar mig en himlans massa skratt och fnissningar, precis som vanligt när hon o jag umgås. Samma humor ni vet :)
Tror vi ska gå på O'learys o käka, jag borde inte äta burgare för jag har ätit alldeles på tok för mycket skräpmat den sista tiden, men den brukar va så himla god där! hm.. ah får se, deras pasta är inte tokig heller! men jag kan inte lova nåt.. ;)
ah roligt ska de bli iaf!
Mamma fyller år idag *grattis* så efter jobbet tog jag bussen hem till henne o pappa. Fick pannkakor med sylt och grädde (sååå gott!) och senare kom Netta och Olle också och vi fikade lite tårta och annat gott. Kul o sitta o surra lite allihop eftersom det händer allt för sällan egentligen.
Tack för god middag och fika!
På lördag ska jag o David ut o käka mat med Sandra & Goran! Det ska bli ruskigt trevligt :) så jag har precis ring Invito och bokat bord åt oss. Gott som fasen ska de bli! Älskar italienskt! Bäääst!

Har haft en bra helg! Eller har fortfarande det, e ju faktiskt bara söndag eftermiddag :)
I lördagsförmiddag var vi på Ticket och äntligen bokade våran resa, efter många mail fram och tebax till Jessica som jobbar där (som f.ö ska ha cred för otrolig service o hjälp!) så var vi till slut nöjd med allt, såsom tider, flyg och hotell.
Efter det skulle David jobba lite så jag gick hem o bara softade tills jag blev hungrig, gick då på mAx och köpte med meig mat till mig o David som vi käkade på hans jobb. Gott som fasiken! Älskar Tripple Cheese burgaren :) Och på kvällen blev de ett ebayfynd, schyssta heels för 180 kr!
Idag har jag o Therese varit på matiné, mysigt de!
Hur har eran helg varit?
Riktigt snygga kängor. Och brunt passar så mycket bättre nu till våren också till alla ljusa överdelar. Fint fint fiint!
Den som känner sig manad att köpa till mig kan gå till Scorett. Tack :)
| Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
| 1 | 2 |
||||||||
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
|||
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 | |||
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
|||
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
|||||
| |||||||||