Senaste inläggen
Sitter i sängen nu och surfar, tittar på Halv åtta hos mig och tänkte måla naglarna. Multitasking, det e jag bra på! :)
Kunde inte låta bli dessa snyggingar från Cubus, dom får hänga med till Kreta! Känns som att shorts och converse är sommaren 2011?! ALLA går runt med det :) Men snyggt är det jue..
Har packat färdigt nästan också, eller packat o packat.. jag har lagt fram det jag ska ha med mig. Brukar packa ner i resväskan i sista stund så kanske inte kläderna är allt för skrynkliga när man kommer fram :)
Ska strax möta David och gå på Forex o växla till oss lite euros. Sen är väl allt klart skulle jag tro! Blir till att gå o lägga sig tidigt ikväll så man får några timmars sömn innan vi ska iväg. Måste upp vid 07.. tåget går halv nio.
Tar inte med mig någon dator, så det blir nog inte så många inlägg här på bloggen tyvärr. Hoppas ni kan stå ut :)
Vad mysig hon är Chili :) Hon kom o la sig med mig i sängen och tröck ner sig på min hals, haha, ville lixom vara nära! Så gulligt :)
Vi ska snart käka lite frukost och sen kommer nog hennes matte o husse skulle jag tro.
Vid 12 ska jag ner på Gatufesten o käka langos med Anki, skoj! Får se om Therese dyker upp också.
Det verkar bli toppenväder idag också, är 22 grader o soligt nu. Härligt!
Känns som att det kan bli en bra dag!
Har haft en jättebra dag med solsken och värme! Jättefina presenter har jag fått också!
Tänkte visa några :)
Fick den här tuffa klockan av Tessan! <3
Platt-tången från GA.MA som jag önskade mig fick jag av mamma o pappa :) Provade och göra lockar med den o det blir riktigt bra!
Fina sandaler med lite bling bling fick jag av svärmor o svärfar =) Linea o Dennis kom med ett presentkort från H&M! Perfa =)
Den här fiina blomsterkreationen fick jag av syster med familj. Dessutom 20 euro ;) Bra!
Och nu är vi lite kattvakt åt Chili Chanel, myskattan!
Känner mig helt slut nu, haha, trött som fasen! Vaknade ju som sagt så himla tidigt imorse, kunde inte somna om efter att jag öppnat Davids present heller. Så snart däckar jag nog här i soffan tror jag.
Tack alla för dom fina presenterna! <3
haha, inlägget nedan e det Therese som skrivit, lite bus i smyg sådär =) Så att ni vet!
Har trevligt besök idag av min vän Therese. Vi har ätit tårta och fika bröd, fått present också en klocka. Nu vill jag att det ska komma fler besökare så jag får fler paket gärna något riktigt fint
Jag gick ju o hämtade ut ett paket som söta Sandra hade skickat till mig. Så gulligt! :)
Visst var det fint inslaget? Och läs kortet då.. blev alldeles tårögd, haha så fint och passande in på oss ju som inte ses så ofta men är fortfarande ootroligt tajta vänner! Och det kommer vi alltid vara :)
Och innehållet var ju inte sämre direkt ;) Läppglans från Lancome!
Tack så himla mycket sötis! <3
| Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
| 1 | 2 |
||||||||
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
|||
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 | |||
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
|||
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
|||||
| |||||||||