Senaste inläggen

Av jempa - 6 maj 2008 17:51

Har tränat 32 minuter idag :) Låste upp 2 nya spel, albin snowboard och Free jogging. Kul!

Men nu tänkte jag ta en dusch och efter den tänkte jag se filmen Step up, har hört att den ska vara bra!

Av jempa - 6 maj 2008 17:47


 

  • Linne med ankare, Gina Tricot
  • Vitt linne, H&M
  • Jeans, &denim
  • Klocka, Ur&Penn

Av jempa - 5 maj 2008 21:59

 

Sofis Mode är lätt en av favorittidningarna för tillfället :) Kostar endast 15 spänn och det finns mycket snygga kläder!

Jag har valt ut en del fint från nya numret i mitt kollage.

Av jempa - 5 maj 2008 20:16

hehe, ja det e bra att han gör något åt problemet iallafall! :)

Ja då har man tränat igen, blev 45 minuter idag. Körde massa muskelträning, riktigt jobbigt. Slog även rekordet på backhoppningen, så nu ligger jag etta med 339 poäng :)

Efter Wii fit-träningen tog jag en rask promenad på 35 minuter. Och har precis duschat o nu ska vi se på Talang. Är ju lixom det idag, skumt värre.. Semifinal tror jag.

Av jempa - 5 maj 2008 15:09

Precis hemkommen från work och har nyss bytt om! Så skönt o byta om till nya kläder när man kommer hem.

Tänkte bara skriva att jag ska sätta igång med våfflorna nu direkt. Så då skriver jag det; jag tänkte sätta igång med våfflorna nu direkt.

*sämsthumoridagtrorjag*

PS: Jag har träningsvärk idag. Mest i magen..kan inte skratta eller nysa. 

Av jempa - 4 maj 2008 22:16

Nu är det verkligen dags för mig att hoppa i sängen! Klockan går alltid så himla fort på kvällen, speciellt söndagskvällarna :(

Köpte ju föresten en sjal idag innan jag och David smaskade på mjukglass i parken, fast den är vit och inte lila som på bilden.

Men nu är det köpstopp för mig, iallafall för en vecka framåt :) (klarar jag det?) Är ju faktiskt roligt att ha penningar kvar i slutet av månaden också nån gång.

Det blev iallafall 1 tim och 10 minuters Wii Fit-spelande idag. Ville gärna spela mer men jag får allt vänta tills imorgon.

Har en film på datorn som jag ska se nån dag också; Step Up. Någon som sett den? Bra? Ska tydligen finnas en 2a också..  Verkar iallafall vara en typisk tjejfilm :) *gillas* 

Men nu, sovdags! Natti natti! <3 

Av jempa - 4 maj 2008 19:27

Har spelat 47 minuter med Wii fit hittills, och jeklar va jobbigt. Haha =) Mest har det blivit backhoppning, ruskigt roligt.

Davids föräldrar var hit o hoppade en del också :)

Rocka rockring är också kul!

Körde även lite muskelträning och det var bland det jobbigaste jag varit med om, speciellt armhävningsövningen...hua, haha *otränad* 

Nu gäller det bara att försöka träna lite varje dag. Roligt är det ju iallafall!

Av jempa - 4 maj 2008 15:07

 

Blev inspirerad av Emily, så jag och David köpte ett Wii Fit idag. Hehe =) Ska bli intressant!

Av jempa - 4 maj 2008 11:37

 

samma som gårdagen kan man säga

  • Skinnjacka, ONLY
  • Randig blus, ONLY
  • Jeans, &denim
  • Skor, H&M
  • Väska, shoppinglust.se 
Av jempa - 4 maj 2008 00:47

                          

 

Precis knappat hem denna fina jacka från H&M. Den kostar 298 kr, men med rabattkoden 1304 får man 50 kr rabatt.

Så den blev ännu billigare :)

 

Känns kul att kunna ha lite ombyte från skinnjackan, hehe.. 

Presentation


Visa presentation

Omröstning

Vart skulle du helst åka på solsemester?
 Tunisien
 Grekland
 Turkiet
 Mallorca
 Dubai
 Bulgarien
 Thailand
 Miami
 Någon annanstans
 Stannar hellre hemma
Se resultat

Kalender

Ti On To Fr
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
29
30
31
<<< Juli 2010
>>>

Tidigare år

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Kategorier

Arkiv

Länkar

RSS

Gästbok

Bloglovin'

Följ jempas.se - jempas shoppingspree! med Bloglovin'

Skaffa en gratis bloggwww.bloggplatsen.se